לכתוב את הספר כדי ללמוד את החומר

גם בפינלנד, שואלים את השאלות האלו.

את הקטע הבא מצאתי בבלוג קבוצתי מפינלנד – FLOSSE Posse. אינני בקיא בשמות פינלנדיים, ולכן אינני יודע אם Teemu Arina (תאומו ארינה) הוא גבר או אישה, לא שזה משנה.
שם המאמרון די מרשים:
Truth of open and socially constructed information
מתוך המאמר הזה:

Write a school book that has purposefully inserted factual errors. Make it as uncertain as possible, so that the student needs to seek conversations to make any sense out of it.

Make the point of the course to discuss the book and what things are actually true and what are not. Base that on conversations reaching to other information sources and people for answers outside the course as well. Help them to be curious to seek different points of view. Make critical peer review and discussion the central process. Make them realize that to cope with untruths they need humble conversations rather than forcing their own beliefs.

מתבקשות כאן, בעצם, שתי הערות.

קודם כל, מלבד הטכנולוגיה, אין משהו כל כך חדש ברעיון הזה. לא פעם, על מנת לעודד את החשיבה, אנחנו כמורים מעלים “עובדות לא נכונות” בתקווה שהתלמידים שלנו יבחנו את הנושא ויסיקו מסקנות אחרות. אך שנית, ולדעתי חשוב יותר, אין שום ויכוח על כך שתלמידים צריכים להתמודד עם אי-אמיתות כדי לבחון את האמונות שלהם. הויכוח היא בכך שבכלל לא ברור אם התלמידים שלנו כבר מצויידים עם המיומנויות הדרושות כדי לעשות זאת כאשר נבקש מהם “לכתוב את הספר”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *